Rodrigo Rodriguez

Rodrigo Rodriguez se narodil v Quito, hlavním městě jihoamerického Ekvádoru. Pochází z hudební rodiny, na kytaru začal hrát ve věku 9 let. Svojí první desku nahrál ve dvanácti letech. Když mu bylo 16 let, začal cestovat po světě a získával znalosti v oboru hudby.

V roce 1986 začal vyučovat klasickou kytaru na Eastfield College v Texasu (USA).

Rodrigo nahrál 16 CD, jedno z nich ve spolupráci s Filharmonií hlavního města Prahy. Několik skladeb pro kytaru a komorní orchestr rovněž sám napsal.

Koncertoval v Kolumbii, Peru, Brazílii, Mexiku, Portoriku, Kubě, Kanadě, České republice, Singapuru, Maďarsku, Malajsii, Indonésii, ve Spojených státech a mnoha dalších zemích.

Vystupoval na mnoha známých místech, např. v Carnegie Hall (Recital Hall). Byl sólovým kytaristou v:

• Guitarist for the Fort Worth Symphony Orchestra (Texas)

• Pacific Symphony Orchestra (Orange County, Kalifornie)

• Vancouver Willingdon Symphony Orchestra (Kanada)

• National Symphony Orchestra (Quito, Ekvádor)

• Palm Beach Atlantic Symphony Orchestra (Florida)

Rodrigo hraje na kytaru latinsko-americký styl, klasické skladby i současnou hudbu s vlastním aranžmá. Jde o vystoupení věřícího umělce, který na své koncerty zve křesťany i lidi bez vyznání.

Rodrigo, který pochází z rodiny slavných kytaristů, při minulých vystoupeních krátce vzpomínal i na dobu, ve které prožil osobní setkání s Bohem a uvěřil v něj. "Nyní už se nesnažím být šťastný," řekl. "Štěstí je lidský vynález. Když se vám něco povede, můžete být šťastní třeba i pár týdnů. Ale o to já nestojím. Našel jsem radost, věčnou radost." Nepřehlédnutelnou dávku muzikantské i skladatelské zručnosti pak Rodriguez doplňoval příjemným, profesionálním projevem.

Aktuální informace najdete také na facebookové stránce  

www.facebook.com/rodrigokoncerty